Jajka przepiórcze

Jajka przepiórcze z czerwonym kawiorem

Jajka przepiórcze z czerwonym kawiorem

Składniki dla 2 osób:
6 jajek przepiórczych
czerwony kawior
gruba sól himalajska
rzeżucha

Przygotowanie:
Jajka przepiórcze gotuj przez 5 minut (czas liczony od chwili zagotowania). Do przezroczystej salaterki wsyp sól himalajską. Jajka obierz do połowy i zetnij czubki. Powkładaj jajeczka do soli i nałóż kawior. Posyp rzeżuchą. Smacznego :).

Jajka przepiórcze
Jajka przepiórcze

Pomysł zaczerpnęłam z jakiegoś czasopisma. Ja dodałam tylko rzeżuchę. Pomyślałam sobie, że jest to bardzo fajny pomysł na śniadanie wielkanocne i postanowiłam się z Wami nim podzielić :).

Kawior to nic innego jak solona ikra ryb jesiotrowatych. Kawior ma wiele odmian, a mianowicie występuje kawior czarny, czerwony, rosyjski lub norweski, w zależności od pochodzenia (ryby). Często kawiorem nazywa się również jajka ślimaków, co jest bardzo popularne we Francji.

Kawior – historia

Kawior najszybciej znany był w Rosji, już od XII w. rybacy podawali kawior dla Iwana IV, który na stałe wprowadził zarówno kawior jak i jesiotra do kremlowskiego jadłospisu. Z początku kawior był przyczyną monopolu państwowego, centrum przemysłu rybnego, które przetrwało do dzisiejszych czasów, ulokowano w Astrachaniu. To właśnie Rosję symbolizuje kawior. Głównym źródłem kawioru były jesiotry z Morza Kaspijskiego, przez co o mały włos nie doszło do ich wyginięcia. Dziś największym producentem kawioru są Stany Zjednoczone, które w przeciągu roku produkują go około 4500 kg.

Kawior – jak podawać i jak jeść?

Choć dziś form podawania kawioru jest bardzo wiele, jednym z najpopularniejszych jest kawior schłodzony z tostami i masłem. Kawioru nie powinno się rozsmarowywać na pieczywie, a jedynie na niego nakładać. Do czarnego kawioru często jako dodatek podaje się koniak lub zimna wódkę, choć wiele osób chwali sobie również wino lub szampana.

http://www.megapedia.pl/kawior.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *