Twarożek z czosnkiem

Twarożek z czosnkiem i pomidorkami koktajlowymi

 Twarożek z czosnkiem i pomidorkami koktajlowymi

Twarożek z czosnkiem
Twarożek z czosnkiem
Twarożek z czosnkiem
Twarożek z czosnkiem


Składniki dla 2 osób:
100 g półtłustego twarogu
2-3 ząbki czosnku
szczypiorek
kilka listków dowolnej sałaty
2-3 pomidorki koktajlowe
3-4 łyżki jogurtu naturalnego
sól, pieprz

Przygotowanie:
Twaróg rozkrusz w miseczce, dodaj tyle jogurtu, żeby twaróg dał się rozsmarować na kromce chleba. Czosnek przeciśnij przez praskę, szczypior posiekaj, dodaj świeżo zmielonej soli i czarnego, bądź kolorowego pieprzu. dokładnie wymieszaj. Na kromkach pieczywa rozłóż po listku sałaty, nałóż twarożek z czosnkiem, udekoruj pomidorkiem koktajlowym. Twarożek z czosnkiem i pomidorkami koktajlowymi jest gotowy. Smacznego:)

Twarożek z czosnkiem
Twarożek z czosnkiem

Czosnek jest jedną z najstarszych roślin uprawnych. Należy do rodziny amarylkowatych. Pochodzi z Azji, a znany jest od 5000 lat. Główki czosnku znajdują się na malowidłach wewnątrz piramidy Cheopsa. 4500 lat temu na tablicach na piramidzie w Gizie wyryto, iż niewolnicy pracujący przy budowie owej piramidy otrzymywali czosnek, by mieli „serce i odwagę” do pracy oraz by byli „strzeżeni przed chorobami”. W Średniowieczu natomiast żniwiarze wypijali wino lub miód pitny z dodatkiem właśnie czosnku. Jest on podawany również kogutom przed walkami:). Obecnie czosnek stosowany jest głównie w lecznictwie, w kuchni i w kosmetyce… no i oczywiście do odstraszania wampirów:).
Kupując czosnek zwróć uwagę, czy główki są suche, zawinięte w kilka warstw. Jeśli widoczne są na nim zielone plamki, to oznacza, że czosnek został źle wysuszony albo jest stary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *